AW-PODARKI

Strona zamknięta - zapraszamy do centrum dystrybucji AWGifts Polska
TWOJA ULUBIONA HURTOWNIA UPOMINKÓW
Odwiedź www.awgifts.pl
t: 12 445 82 33

Etyka Hurtowni AW-Podarki 

Dla naszej hurtowni bardzo ważne jest by nabywane przez nas produkty nie były testowane na zwierzętach, Aby nie wykorzystywano dzieci do wykonywania produktów kóre nabywamy oraz by handel z nami był sprawiedliwy zarówno dla nas jak i sprzedawcy. 

Produkty, które posiadamy w magazynie nie były testowane na zwierzętach. Używamy naturalnych, czystych składników, oraz korzystamy wyłącznie z renomowanych dostawców, którzy mają podobne zasady do nas samych, i którzy starają się wytwarzać całkowicie wolny od okrucieństwa produkt.

Zawsze dokładamy starań, aby upewnić się, że firma która zaopatruje nas w produkty nie wykorzystuje do pracy dzieci jako taniej siły roboczej. Produkty eksportowane zwykle mają wyższą cenę niż rynek lokalny, tak więc nie ma komercyjnej presji na producentów, aby obniżyć koszty do tego stopnia, ryzykując utratę lukratywnego zamówienia eksportowego. Celowe systematyczne wykorzystywanie pracy dzieci jest niepotrzebne i naszym zdaniem jest aktem czystej chciwości. Jednak - i jest to trudne, ale rzeczywistość jest taka, że kulturowo w małych firmach rodzinnych dzieci są częścią biznesu. Na przykład w Indiach wiele elementów pracy rzemieślniczej jest produkowanych przez robotników zewnętrznych w wioskach. 

W Indiach istnieje ponad milion wsi, które polegają na rolnictwie i rzemiośle jako środku dochodu. Wioska będzie przekazywać konkretne umiejętności rzemieślnicze z pokolenia na pokolenie i polegać na tym dla dodatkowego dochodu. Większość wiosek nadal nie ma prądu ani bieżącej wody, ale większość dzieci będzie chodzić do porannej szkoły. Popołudniami dzieci pomagają w biznesie rodzinnym.

Prawda jest taka, że wsie Indii są ogromnym zbiorowym przemysłem chałupniczym. Jest doskonale zorganizowany z agentami reprezentującymi wioski lub grupy oraz promującymi materiały i gotowe towary. Każdy obszar kraju ma swoje specjalne umiejętności przekazywane pokoleniom. Co oni robią? Ta etniczna spódnica, koszula, torba z juty, te drewniane zabawki i koraliki w biżuterii - wszystkie wykonane w wioskach Indii. 

Spędzamy kilka miesięcy w roku podróżując głównie w Indiach, Chinach czy Indonezji szukając nowych linii produktów i starając się spełnić życzenia naszych klientów. Odwiedzamy dostawców nie tylko po to, by robić interesy, ale także sami przekonać się, jak dobrze traktowani są pracownicy i podwykonawcy. Niejednokrotnie musieliśmy anulować zamówienia, ponieważ wydawało się, że pracownicy są wykorzystywani.

Sposób, w jaki działa w Indiach, jest taki, że towary na wywóz są wyceniane wyżej niż towary przeznaczone na sprzedaż krajową (w Indiach) - co oznacza, że firmy eksportujące powinny być w stanie zapewnić lepsze warunki i płacić za swój personel (i produkt lepszej jakości).Chętnie pracujemy w ramach tego systemu, pod warunkiem, że możemy zobaczyć korzyści. To jest nasza wersja sprawiedliwego handlu.Należy pamiętać, że niektórzy importerzy będą pracować poza tym systemem, kupując, jak gdyby na rynku krajowym, ale eksportując, w celu zwiększenia zysków lub niesprawiedliwego konkurowania z innymi importerami.David